Walka nr 8 – Artur Szpilka vs Owen Beck – 15.08.2011 Katowice

Dużo emocji dostarczyła walka Artura Szpilki z doświadczonym Owenem Beckiem. Artur, po spokojnie i mądrze przeboksowanej pierwszej rundzie, w drugiej po mocnym ciosie, którym dosięgnął rywala, „stracił głowę” i postanowił urwać głowę Beckowi. Szpila atakując frontalnie przyjął sporo ciosów, choć żaden z nich nie zagroził naszemu młodemu pięściarzowi. Zdecydowane i agresywne ataki Szpili doprowadziły Becka na skraj nokautu. Zrezygnowany, po trzeciej rundzie, poddał walkę.

Pojedynek Artura to wielki sukces. Jako jeden z nielicznych bokserów zawodowych, dostał tak doświadczonego rywala w swojej 3 walce w nowej kategorii wagowej. Szpila potwierdził, że ma wielki potencjał ale udowodnił również, że czeka go bardzo dużo pracy zanim zbliży się umiejętnościami i opanowaniem w ringu do zawodników czołówki wagi ciężkiej. Na najwyższym poziomie, na tak otwartą wojnę w ringu jaką zaprezentował nam w tym pojedynku Artur, nie można sobie pozwolić.

_________________________________________________________________

Już wkrótce ósma walka Artura Szpilki.

Artur zawalczy w katowickim spodku. Jego rywalem będzie doświadczony Jamajczyk Owen Beck (29-8, 20 KO) – więcej o rywalu Szpili na stronie głównej.

_________________________________________________________________

Nie Robert Hawkins a doświadczony Owen Beck będzie najbliższym rywalem Artura Szpilki. Owen Beck to w chwili obecnej journeyman ze znanym nazwiskiem. Jego walka z Arturem z pewnością zostanie zauważona przez świat bokserski. Jamajczyk to weteran wagi ciężkiej, który stoczył pojedynki z takimi uznanymi rywalami jak Ray Austin, Monte Barrett, Nikolay Valuev czy Tony Thompson.

35 letni Beck legitymuje się rekordem (29-8, 20 KO), ma 187 cm wzrostu.

Amerykanin w ostatnich 5 pojedynkach przegrywał przed czasem, ale z pewnością jest to duże wyzwanie dla Artura na tym etapie kariery. Na porażki Amerykanina trzeba spojrzeć przez pryzmat jego ostatnich rywali. A trzeba jasno sobie przyznać, że Beck przegrywał z zawodnikami z szerokiej czołówki wagi ciężkiej. Ostatnio pokonali go pnący się w górę rankingów i silnie bijący Australijczyk Alex Leapai (19-3-3) czy doświadczony i dopominający się pojedynku z Witalijem Kliczko – Cedric Boswell (31-1-0.) W ostatniej walce Beck poległ przez KO w 3 rundzie w walce z niepokonanym Davidem Rodriguezem (34-0-0).

Jak widać rekordy ostatnich rywali Owena Becka znacząco różnią się od rekordu Szpilki (7-0-0) , który dopiero rozpoczyna swoją karierę w wadze ciężkiej. Z tego punktu widzenia, dobór testera czołowych pięściarzy wagi ciężkiej, na najbliższego rywala niedoświadczonego w wadzę ciężkiej Szpili, można uznać za małą sensację.

Źródło informacji: ringpolska.pl
_________________________________________________________________

Ciekawie zapowiadają się najbliższe dwa miesiące dla fanów Artura Szpilki. Artur 15 października w katowickim Spodku stoczy 6 rundowy pojedynek z nieznanym jeszcze rywalem, a już 5 listopada na gali w amerykańskim Uncasville będzie miał okazję zaprezentować się po raz kolejny.

Wg. wstępnych doniesień rywalem Artura w ósmej zawodowej walce miał być doświadczony journeyman, Amerykanin Robert Hawkins (23-18-0). Hawkins tylko 3 razy przegrywał przed czasem i z pewnością byłby dobrym sprawdzianem, dla Artura po jego ostatnich bardzo szybkich 1-rundowych walkach. Czy w obliczu dwóch bliskich terminów walki rywalem Artura w Katowicach rzeczywiście będzie ten doświadczony, etatowy rywal czołowych zawodników wagi ciężkiej ? Oby tak, Hawkins toczył ringowe boje z szeroką czołówką wagi ciężkiej. Walki z nimi odnotowali tak znani pięściarze jak Denis Boytsov, Kevin Johnson, Samuel Peter, Eddie Chambers, Oleg Maskaevem czy David Tua. Żaden z nich nie pokonał dzielnego Amerykanina przed czasem. Czy uda się to Arturowi i czy Hawkins będzie jego rywalem w jednej z dwóch nadchodzących walk Szpili? O tym przekonamy się z pewnością w nadchodzących dniach.

9 myśli nt. „Walka nr 8 – Artur Szpilka vs Owen Beck – 15.08.2011 Katowice

  1. Pingback: How are Promo Codes Different to Fantastic Sams Coupons

  2. Pingback: For More

  3. Pingback: Great Clip Coupon

  4. Pingback: Solar Landscape Light

  5. Pingback: Swiffer Refill Coupons

  6. Szpila to dobry zawodnik on wychodzi po to zeby upierdolic przeciwnikowi glowe tak jak wychodzil tyson na ring I o to w tym wszystkim chodzi a jesli chodzi o ciebie tom12 I masz cos przeciwko twardym zawodnikom to ci powiem wal sie leszczu na cycki!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>