Walka nr 10 – Artur Szpilka vs Terrance „Big Jim” Marbra (USA) 24 marca

Szpila nie dał szans Terrencowi Marbrze. Zobacz jak rozstrzygnęła się dziesiąta walka Artura! Nowy rekord Artura to 10-0-0 (8 KO/TKO). Liczymy na kolejnego rywala, tym razem z dużo wyższej półki!

Archiwalne wpisy sprzed walki:

Ważenie przed walką Szpila vs Marbra. 103,4 kg ważył Artur Szpilka (9-0, 7 KO) na 24 godziny przed jutrzejszą walką z Terrancem Marbrą (6-1, 5 KO). Rywal Polaka wniósł na wagę 104,6 kg. Źródło RingPolska.pl

Już w najbliższą sobotę Szpila zmierzy się z Amerykaninem Terrencem Marbrą (6-1, 5 KO). Wszystkich kibiców zachęcamy do oglądania i kibicowania Arturowi w najbliższym pojedynku!

__________________________________________
wpisy archiwalne

Z najnowszych informacji wynika, że walka 3 lutego w Las Vegas na razie nie dojdzie do skutku. Promotorzy Artura zrezygnowali z udziału w gali, gdy doszło do zamieszania odn. dokładnej lokalizacji walki. Z nieoficjalnych informacji wynika również, że walka Artura nie zostałaby pokazana na stacji ESPN2, co znacznie zmniejszyło atrakcyjność udziału Szpili w lutowej gali.

Szpilka do ring wyjść ma w marcu. Jak przyznają promotorzy Artura, będą starali się aby rywalem pozostał ambitny Terrence Marbra.

12 stycznia 2012
__________________________________________
W kontekście walki z Arturem pojawiło się nazwisko Amerykanina Terrance’a Marbry (6-1, 5 KO). Marbra nie jest zbyt rozpoznawalnym zawodnikiem. Amerykanin wrócił do boksu w listopadzie bieżącego roku aż po 7 latach przerwy. W pierwszym pojedynku pokonał mocno bijącego zawodnika o przydomku „Viking”, bynajmniej nie był to nasz polski Wiking – Mariusz Wach. Ofiarą Terrence’a był Erik „The Viking” Leander (11-2 8 KO), którego trudno nazwać ułomkiem. Bardzo mocno zbudowany Leander wytrzymał cztery rundy z potencjalnym rywalem Artura. Ciekawostką może być fakt, że Leander w swoim przedostatnim pojedynku pokonał przed czasem w pierwszej rundzie, ostatniego rywala Szpili – Davida Saulsberry’ego.

Ta plątanina nazwisk może nie mieć jednak większego znaczenia. Jak donosi jeden z serwisów bokserskich, Terrance Marbra ponoć nie wie nic o planowanym pojedynku ze Szpilą. I choć ta informacja nie musi mieć znaczenia (w boksie to promotorzy często wybierają swojego zawodnikowi rywali), zmiana przeciwnika nie musi nikogo dziwić.

Czy Szpila spotka się z groźnym Terrance’m Marbrą? O tym przekonamy się już za nieco ponad 1,5 miesiąca.

20 grudnia 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>