Diablo Włodarczyk o gali w Bydgoszczy

Redakcja: Jak oceniasz zbliżające się pojedynki Artura Szpilki i Andrzeja Wawrzyka?

W: Wydaje mi się, że są przygotowani. Byłem na treningach i obserwowałem jak one wyglądają. Powiem szczerze, że bardzo fajnie, bardzo dynamicznie. Widać było sportową złość, chęć trenowania i zwycięstwa. Wydaje mi się, że wyjdzie im to tylko na dobre. Wiadomo, że trzeba boksować tylko z dobrymi zawodnikami, żeby była progresja i gdzieś tam ten boks szedł do góry. Myślę, że Artur i Andrzej, w ogóle cała piątka wagi ciężkiej Dorze sobie dadzą radę i pokażą się z bardzo fajnej strony. Szczególnie, że atmosfera w klubie się robi coraz lepsza. Jest fajniej, chce się boksować i trenować.

R: Czyli Twój typ na walkę z Artura z Gonzalo?

W: Myślę, że walka potrwa nie więcej niż 5-6 rund. Martwię się tylko o to, że Artur podpala się i nieraz idzie do przodu i boksuje, za bardzo chce. A tutaj może być tak, że zawodnik może wytrwać cały dystans i tej kondycji może braknąć. Jakby zadyszkę można złapać. Mam nadzieję, że sobie spokojnie wszystko przeanalizuje i będzie spokojnie boksował a cios na pewno sam wyjdzie, trafi i zakończy się przed czasem.

R: A druga walka? Wydaje się, że Andrzej Wawrzyk dostał naprawdę mocnego rywala.

W: Tak, to jest dobry zawodnik. Ale Andrzej ma bardzo szybkie ręce. Dobrze na nogach chodzi. Potrafi wykorzystać swoją szybkość. Myślę, że też będzie ciekawie i fajnie. Powinniśmy zobaczyć Andrzeja trochę innego niż w ostatnim pojedynku. Andrzej po ostatnim pojedynku jakoś sobie przeanalizował, pomyślał i teraz tylko wyjdzie mu to na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>