Artur Szpilka vs Jameel McCline w Bydgoszczy?

Zapraszamy do komentowania poniżej!

Już 2 czerwca w Bydgoszczy Szpila wystąpi w swojej pierwszej walce wieczoru, na gali anonsowwanej jako noc wagi ciężkiej. Oprócz Artura wystąpią również inni polscy ciężcy: Andrzej Wawrzyk, Krzysztof Zimnoch i Tomasz Hutkowski (debiut w tej kategorii).

Z racji rangi walki, promotorzy Artura szukają naprawdę medialnego nazwiska. Na chwilę obecną głównym kandydatem do walki jest Amerykanin Jameel McCline (41-11-3, 24 KO), kilkukrotny pretendent do mistrzostwa świata. Dziś już 41-letni McCline jest daleki od swojej optymalnej formy, a w ostatnim czasie swoją uwagę spędzał głównie na karierze dziennikarskiej. Na plus trzeba oddać, że McCline stoczył w ostatnim czasie 3 pojedynki, w tym już 2 w tym roku (zwycięstwo i porażka).

Z marketingowego punktu widzenia mierzący blisko 2 metry wzrostu (198 cm) Amerykanin będzie atrakcyjnym rywalem dla Szpili? Powstaje jednak pytanie czy będący daleki od swojej optymalnej formy McCline stawi realny opór mocno bijącemu Polakowi. Jedna lub dwie rundy walki za 100 tys. dolarów, jakich zażądał za przyjazd do Bydgoszczy przy bardzo krótkiej walce może być sumą zdecydowanie za dużą. Promotor Artura ma się nad czym zastanawiać.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego wywiadu ze Szpilą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>