Artur Szpilka na 33 miejscu w WBC – dziwna decyzja federacji

Zapraszamy do zostawiania komentarzy poniżej ! __________________________________________

Artur po dwóch listopadowych zwycięstwach zadebiutował na 33 miejscu rankingu prestiżowej organizacji WBC. Decyzja o tak wysokiej lokacie może jednak zaskakiwać. Za Arturem znajduje się m.in. mocno bijący Kubańczyk Mike Perez (17-0-0 12KO), sprawdzony w walkach z uznanymi journeymenami takimi jak Zack Page czy Ismail Abdoull. Tuż przed Arturem, jest ostatni pogromca cenionego Davida Tuy – Amerykanin Monte Barrett (który m.in odmówił sparingów ze Szpilką).

Artur, ze swoim skromnym dorobkiem z pewnością znalazł się znacznie wyżej, niż obecnie zasługuje. Z marketingowego punktu widzenia jest to duży sukces promotora, ze sportowego – niekoniecznie. Szybki awans w rankingach może stworzyć presję by Szpila podjął wyzwanie z naprawdę wymagającym rywalem. Po ostatnich dwóch walkach widzimy, że większe sportowe wyzwania powinny być odłożone w czasie. Szpilę, jak sam stwierdził, czeka bardzo dużo pracy nad błędami, które pokazał nam w ostatnich walkach.

Czy kolejne zwycięstwa Artura w dalszym ciągu będą windowały go w rankingu WBC? O tym przekonamy się już lutym 2012 roku.

Zapraszamy do lektury naszej analizy z ostatniej walki Artura -> kliknij tutaj
_____________________________________________________________________

2 myśli nt. „Artur Szpilka na 33 miejscu w WBC – dziwna decyzja federacji

  1. szpilka zapraszam cie na walke solo nieboje sie ciebie jestem pewien ze wygram nie walcze zawodowo zobaczymy co potrafisz matole napisz gdzie to sie dogadamy chyba ze sie boisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>